1 2 3 4 5 Bu kodu kullana

23 Haziran 2014 Pazartesi

Bir Küçücük Adacık: Kınalıada.              Kızgül'le Adalara gitmeye karar verdiğimizde bugüne kadar gitmediğimiz Kınalıada'yı istedik. Burgaz'a giderken önce ona uğrardı motor. Uzaktan öyle kendi halinde öyle sakin dururdu ki: "Bir gün bana da buyrun." derdi sanki.

              O gün bugündü işte.            İnsanlar kıyı boyu denize giriyorlardı.              Tahmin ettiğimiz gibi küçük bir kasaba havasındaydı Kınalı.                  Sokaklarında doğaçlama yürüdük Kızgül'le.            Ortam sessiz... Çiçekler, kelebekler, bol yeşillik ve bol huzur...              Kınalı'da öyle lüks villalar pek yoktu. Daha çok mütevazi evlerden oluşuyordu.            Derken acıktık tabi. Kınalı'da diğer adalar gibi sizi restaurantlarına çekiştiren garsonlar yok. Kafa çeken turistlerle dolu değil Ada. Herkes kendi halinde. Kafelerde çay, kola, soda içiyorlar.

            Biz minicik, masalarında mavi ekose örtüler ve mis kokulu fesleğenler olan şirin ve temiz bir yerde yedik yemeğimizi. Çok memnun kaldık.         Sonra deniz kenarında bir kahvede kahvelerimizi içtik.

         Deniz kokusu eşliğinde eve dönüş. Hafiften bir rüzgar üfürdü. Çantamdan hırkamı çıkarıp sarındım.

         Güzel bir gündü...

8 yorum:

Makbule Abalı dedi ki...

Çok rağbet gören yerler, gidilecek-gezilecek yerler düşünüldüğünde ilk akla gelen yerler oluyor. Oysa daha az tanınan, bilinen yerlerin güzellikleri zamanla keşfediliyor. İnsan gidince dinlenebiliyor, fiyatlar daha makul oluyor.
Hayatın içinde öylesine küçük molalar nasıl da rahatlatır insanı.

hüznün tadı dedi ki...

Makbule- Çok haklısın. İnsanlar kalabalıklara karışıp kaybolmayı seviyorlar nedense. Bense bugün o tenha ve huzurlu sokaklarda kaybolmaktan öyle mutluydum ki.

Leylak Dalı dedi ki...

Ben de bir tek Kınalı'yı görmedim, bir dahaki gelişimde niyetim var. Sefanız olsun...

hüznün tadı dedi ki...

Nurşen- Içime huzur doldu gerçekten. Seninlede gelirim:))

Gamze Esra Ersöz dedi ki...

Kınalıya ben de hiç gitmedim.Keyifle okudum yazınızı umarım en kısa zamanda giderim :)
Paylaşım için teşekkürler...

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Adaların hepsini ayrı ayrı çok seferim. Pek güzel olmuş; iyi ki gitmişsiniz :)

deeptone dedi ki...

heey ben de geçen hafta ordaydım yazdım hatta ama sanırım bak arka tarafa yürümediniz sanırım. bütün ada 45 dakkada yürünüyor :)

Plaza Sesi dedi ki...

ne samimi bi yazı yahu!kınalı ada listeye eklendi :))