1 2 3 4 5 Bu kodu kullana

10 Ağustos 2013 Cumartesi

Ve Bayram Bitiyor...               Bu bayram da evimizin tek misafiri Oğul'du. Bayramın ilk günü kaşarlı omlet, çerkez peyniri kızartmasından oluşan kahvaltısını bizde yaptı. Bizi şereflendirdi. Sonra "Bayram çikolatası yok mu?" dedi. Bu bayram çikolata almadım. Kimse gelmiyor  ve hepsini konca ve ben yiyoruz çünkü. Sadece kağıtlı şeker aldım çocuklar gelir diye. Bu bayram onlar da uğramadı.

              Neyse... Birinci gün hep beraber kabristana gittik önce. Çocuklarımın Babaanneciğini ve Büyükbabacığını ziyaret ettik. Dualarımızı ettik. Nur içinde yatsınlar.
 
               Oradan karşıya geçip Ergin dayı ve Günay yengeyi ziyaret ettik. Neyse bu bayram trafik korkunç değildi. Dönüşte teyzemi de ziyaret ettikten sonra bayram ziyaretleri faslını bitirmiş olduk.

               Bugün ben havuza gittim. Sinop'ta bol bol yedim içtim, spor da yapmadım. Bir buçuk kilo almışım hemen. Yüzerken baktım hamlamışım, hemen yoruldum. Yüzdükçe açıldım.  Yarından itibaren, yarın değil de pazartesinden itibaren yüzme ve sporu hale yola koyacağım.

               Şimdi yeni bir kitaba başlıyorum. " Bin Muteşem Güneş". Yazarı Khaled Hosseını. "Uçurtma Avcısı" nın yazarı.

         

              

7 yorum:

Kibritci Kız dedi ki...

geçmiş bayramınız kutlu olsun o zaman. bir daha ki seneye ben gelirim inşallah :)

yaa bu sene şeker toplayan çocuklar bizede uğramadı.

yoksa çocuk mu kalmadı piyasadaaaaaaaaaa !

ayy başbakanın dediği gibi üç çocuk yapsın herkes şeker toplayan çocuklar olmadıktan sonra neye yarar bayramlar :)

hüznün tadı dedi ki...

Kalmadı tabi çocuk mocuk. Küstüler hayata. Büyüyüverdiler.
İstanbul'a yerleşirsen gelecek bayrama bekliyorum bak!

Başak dedi ki...

Markette çerkez peynirinin tanıtımı vardı. Tadı değişik geldi.

Bayram çocuğu falan kalmadı.Ortamın güvensizliği yüzünden, ailelerde artık çocuklarını sokağa yalnız bırakamıyor. Belki küçük yerlerde o heyecanı yaşayan çocuklar vardır. Kimbilir...

pe hito dedi ki...

Nice güzel bayramlara. Çok daha hatırlanır olduğumuz bayramlara..
Sevgilerimle
:)

hüznün tadı dedi ki...

Başak-Marketteki çerkez peynirleri bizimkilere pek benzemiyor. Ben Snop pazarından köylü kadınlardan aldım. Tereyağ da getirdim. Mis gibi.

pe hito-Senin de bayramın güzel geçmiştir inşallah. Bayramlar eski sıcaklığını kaybediyor. İnsanlar şehirler arası yolları dolduruyorlar.

Berfin Yalcin dedi ki...

İnsanin kanını donduran muhteşem bir kitap.. Kadının ne kadar dayanıklı olduğunu bu kitapta gördüm. Sürükleyici kitabı elinden bırakamayacaksın.. İyi okumalar..

Gamze dedi ki...

Geçmiş bayramınız kutlu olsun :)