1 2 3 4 5 Bu kodu kullana

17 Mayıs 2012 Perşembe

Bahar,Koşturmaca,Yeni Kitabım.       Dün ve bir önceki gün yağmur, fırtına sarıp sarmaladı İstanbul'u. Bu sabah parıltılı bir bahar gününe uyandık. Beyaz pantolonumun üstüne bahriyeli tişörtümü giydim. Kurs günüm. Koncayla çıktık. Ben Özgül'de su böreğiyle çay içiyordum ki bir arkadaşımı gördüm. Meğer bugün hocanın sergi işleri dolayısıyla kurs yokmuş.

       Ben de yakında oturan teyzemi ziyaret ettim. Yatıyordu. Biraz sohbet ettik. Şikayetlerini dinledim Sonra "İlle su böreği ikram edeceğim" diye tutturdu. Biraz önce yedim diyemedim. Bir dilim de orda yedim.

      Eve dönerken pazara uğradım.  Eve gelince üstümü değiştirip doğru mutfağa. Akşam pazara gidemem diye nohut ıslatmıştım. Mecburen onu pişirdim. Arkasından enginarı pişirdim. Bir de pilav. Yaşasın! Bunlar yarın da idare eder:))

      Bunları yaparken hiç durup nefes almadım. Şimdi yeni kitabıma başlayacağım. İlk defa İsabel Allende okuyacağım.Lale'den  geçerli not almış. Meryl Streep'in oynadığı filmini yıllar önce izlemiş ve çok beğenmiştim. Beni keyifli okumalar bekliyor eminim.

9 yorum:

laleninbahcesi dedi ki...

Ruhlar Evine bayılacaksın. Kolera Günlerinde Aşkı okumadıysan onun da sıraya koy.

Ben de bugün havanın güzelliğini fırsat bilip Erenköy pazarını talan ettim:) Yarından itibaren yine yağışlı hava geliyormuş. Keşke pazar günü yağmasa programımı alt üst edecek.

Sevgimle Mihribancım

Çılgın Mevdoş dedi ki...

AAA BENDE PAZARDAYDIM BELKİİDE YAN YANA GEÇİŞTİK .YEMEKLER HARİKA ELLERİNE SAĞLIK.

Asuman Yelen dedi ki...

Her ikiniz de İstanbul' da bugünün havasından memnunsanız tepeden tırnağa elektrik yüklü olan benim demek ki. Öldüm sıkıntıdan, başağrısı ve sıkışıklığından.
Ne evde iş yapabildim, ne de sokakta gezebildim. Keyfimi kaçıracak hiç bir şey de yokken üstelik. Bence son 10 gündür hava korkunç elengtrik yüklü:)

hüznün tadı dedi ki...

Lale- Kolera Günlerinde Aşk'ı okudum. Çok beğendim.

Çılgın Mevdoş- Ben Küçükyalı pazarındaydım. Sen Erenköy'deydin herhalde.

Asuman- Pazar günü de ben öyleydim.Nasıl bir sıkıntı yapıştı üzerime.O zaman dışarlara atmak lazım kendini.

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Kitap güzel diye ben de duydum, daha bu yazarın hiçbir kitabını okumadım, elimde bir tane var bakalım ne zaman sıra gelecek...
Bu arada su böreği şenliği yapmışsınız yanında çayla çok güzel olur:))afiyetler olsun...

serpil dedi ki...

Ruhlar Evi'nin kitabı filmden çok daha güzeldir, iyi okumalar :)

hüznün tadı dedi ki...

Natali-Hiç sorma. Bugün su böreği günü oldu.

Serpil-Yeni bir kitaba başlamak ne güzel. Hele bu kadar kişi "güzel" diyorsa o kitaba...

gülşah dedi ki...

Keyifli okumalar. :)

hüznün tadı dedi ki...

Teşekkürler Gülşah